facebook

Dekorasyon Ve Banyo Eşyaları

 

Ev dekorasyonu denilince akla ilk olarak salon ve diğer odalar gelmektedir. Banyolarımız dekorasyon kısmında biraz daha geri planda kalıyor. Oturma odalarımız, salonlarımız misafirlerle bir arada bulunduğumuz ve dekorasyonları hakkında üzerinde çokça konuşma fırsatımız bulunan mekânlarımızdır. Evin bu kısımlarına verdiğimiz önem belki de bundan kaynaklanıyordur. Gel gelelim banyolar yaşam alanlarımız arasında biraz daha bize özel alanlarımızdır. Ama banyoları kişiselleştiren tarzımızı tam anlamıyla yansıtan dekorasyon fikirlerini ya bir kenara bırakmış ya da hiç ele almamışızdır.

Neler Yapabiliriz?

Bu kişisel alanımızı bizi yansıtacak şekilde yeniden tasarlamak için birkaç fikirden bahsedelim. Bu fikirlerden ilki banyonun bütününü kaplayan fayanslar olmalıdır. Banyoların tarzımızı yansıtan en genel parçası olan fayansın rengi en önemli tercihimiz olmalı. Banyoya hâkim olacak rengi seçtikten sonra daha özel minimal tasarım fikirlerine geçebiliriz. Bu noktadan sonra kendimize bir konsept belirlemeli ve bu konsept üzerinde ilerlemeliyiz. İstediğimiz banyo şık olmalı diyorsak daha net ve ışıltılı tercihler yapmalıyız. Net demekten kastımız neyin nerede olacağı belli -gelişigüzel değil- çizgileri belli tasarımlar banyomuzu süslemeli. Bunu da yine çok şık aydınlatmalar izlemeli. Eşya ise bu noktada biraz daha geri planda kalır. Ben şık değil de salaş bir banyo istiyorum derseniz de ışıltının az olduğu, pastel renklerin çoğunlukta olduğu tercihlerimiz bizi istediğimiz banyoya ulaştıracaktır. Bu salaşlığı hasırın ufak katkılarıyla tamamlamak da mümkün olacaktır. Hasır banyo sepetleri veya sabunluklar seçmiş olduğunuz pastel renklerdeki havlu veya banyo paspaslarını tamamlayacak ve banyonuzda salaş bir görüntüye ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu hasırdan sepet ve sabunlukları evde kendi imkânlarınızla ve kendi tercihleriniz doğrultusunda yapmanız da mümkün tabi. Gerekli malzemeleri (hasır ip, yapıştırıcı, çeşitli süsler vs.) tuhafiyelerden temin etmeniz çok da zor olmayacaktır. Bunun gibi birçok ilginç tasarım fikriyle banyolarınızı size ayna tutacak şekilde yeniden dekore etmeniz mümkün olacaktır.

 

                                                                     

 

    Sonuç Olarak

 Banyolarımız bizim kişisel alanlarımız. Bu alanlarda kendimizi görmek için yapacağınız araştırmalarla bütçenizi çok da zorlamadan istediğiniz güzellikte   tasarımlar oluşturabilir, kendi banyolarınızı kendiniz dekore edebilirsiniz. Bu   konuda biraz fikir olarak araştırma yapmak ve fikrinize uygun malzemeleri temin     etmek işinizi görecektir. Hem eğlenmek hem de kendi banyonuza emek vermek   eminiz sizleri de mutlu edecektir. Banyolar ev dekorasyonunda geri planda kalsa   da evin bir parçası olarak dekore edilmelidir. Böylelikle parçaları güzelleştirmekle   başlayarak bütün güzelliğine ulaşabiliriz. Evinizin bütününde sizin parçalarınız   hâkim olsun.

Dekorasyon Ve Banyo Eşyaları Yazısına Yorum Yap