Düğünde Erkek Giyim Modası

Erkekler her zaman hanımlardan daha rahat giysi seçerler, sonuçta bir takım elbise giyecekler, tarzında bir algı vardır toplumuzda. Oysaki erkeklerin de seçim yapmaları bir bayan kadar zordur. Çok fazla kalıpta takım elbise açısından kendi vücut tipine, ten rengine, giyilecek mekana uygun düğün kıyafeti bulmak bir erkek için zordur. Bir erkek için, kendi düğününde kıyafet, aksesuarlar ve cilt bakımı, saç sakal traşı çok önemlidir.

Gelinlik içinde zaten beyaz bir büyü gibi duran bir gelin yapılan makyaj, saç stili, elindeki çiçek, yüksek topuklu ayakkabılar ile birlikte düşünüldüğünde iyice alımlı ve ulaşılmaz hale gelmektedir. Böyle bir gelinin yanına yakışan da beyaz atlı prens olan damattır.

Damatlık Takım Seçimi

Klasik olan yaklaşım siyah takım elbise ve içine giyilen beyaz gömlektir. Detaylara baktığımızda damatlığın en önemli unsuru hangi kumaş cinsinden yapıldığıdır. Düğünlerin birçoğunun yaz mevsiminde yapıldığı düşünülürse, seçilen polyester ya da sentetik bir giyim, bütün gün sizi tere boğar. Yüzde yüz pamuktan yapılmış bir kıyafet seçilirse, çabucak buruşacağından tercih etmeyin. Düğün dansı, arkadaşlarla oynanan oyunlar çekilen halaylar sizi fazlasıyla terletecek ve zor duruma sokacaktır.

Atletik bir yapıya sahip, kilosu olmayan bir erkekseniz hazır, vücudunuza oturan bir düğün giyimi bulmak zor değildir. Ancak kilolu erkekler için vücudunuza uygun bir giyim bulmak zordur. Bu nedenle terziye ısmarlama diktirmeniz daha doğru olacaktır. Düğünde normal takım elbise, smokin veya frak giyebilirsiniz. Ancak klasik moda gereği siyah giymeniz, beyazlar içinde olan gelinin yanında oldukça tamamlayıcı ve şık duracaktır. Beyaz renkte takım elbise tercihiniz varsa, beyaz moda olsa da bu rengi taşımak için çok fit vücudunuzun olması gereklidir. Geniş omuzlu, uzun boylu erkeklerde beyaz renk çok şık duracaktır.

İri yapılı, kilolu erkek için kruvaze takım modelini seçmek iyi bir seçimdir. Kendinizi rahat hissettiğiniz bir takım elbiseyi seçiniz. Rahat hissetmediğiniz düğün ortamında sıkıntınız yüzünüze yansır, yürüyüş şeklinize yansır ve en önemli gün sırf bu yüzden berbat olabilir.

Bir Yakınınızın Düğünüyse

Kendi düğününüz değilse birinci dereceden bir akrabanız veya çok yakın bir arkadaşınızın düğünü ise siyah beyaz renklerinin dışına çıkabilirseniz. Burada gri ve mavi tonlarını önerebiliriz. Dikkat etmeniz gereken takım, gömlek, kravat, mendil ile giyim kombini oluşturduğunuzda üç rengi aşmasın.

Aksesuarlara Dikkat Edin

Siyah bir takım seçtiyseniz kalın kravatlar iyi durmaz, ince kravatları tercih etmelisiniz. Eğer giyim olarak smokini tercih etmişseniz, papyon kullanmalısınız. Kuşak kilolu erkeklerde göbeği saklamak için önemli bir detaydır. Kol düğmelerini unutmayın. Ayakkabı olarak parlak siyah renkte bir ayakkabı seçiminiz olsun. Böylelikle asil bir duruş sergilersiniz. Bu yaz moda olan bir tarz da gelinin elinde olan çiçek motifinden erkeğin yakası için yapılan bir çiçektir. Bu detay da oldukça hoş, tamamlayıcıdır.

Düğünde Erkek Giyim Modası Yazısına Yorum Yap