facebook

Modanızı Baştan Aşağı Yaratacağınız Tüyolar

Modayı hazır olarak uygulamak yerine belli başlı tüyolar ile kendi tarz modanızı yaratabilirsiniz. Gerek saç, gerek makyaj gerekse kıyafet veya aksesuar alanında yapacağınız küçük dokunuşlar, yarattığınız moda akımınızı baştan aşağı değiştirerek çok başka bir yere getirebilir.

Modanızı Kendiniz Yaratıyorsanız Dikkat! Saçlarınız Klas Durmalı!

Her halükarda, nasıl bir stil üzerinde çalışıyorsanız çalışın, saçlarınız stilinizi tamamlayan en önemli unsurdur. Bir rock sanatçısı gibi gözükmek ya da bir İngiltere prensesi gibi görünmek istiyorseniz de sizi istediğiniz şekilde gösterecek yegâne şey kıyafet veya aksesuarlarınızdan önce saçlarınızdır. Çünkü saçlarınız, yüzünüzün şekli ve algılanışı konusunda oldukça etkili değişimler sağlayarak profilinizin görüntüsünü farklılaştırır. Bu yüzden iyi bir moda yaratımı için verilebilecek ilk tüyo, saçlarınızın stilinizi yansıtması gerektiğidir.

Diyelim ki bohem bir hava yaratmak istiyorsunuz. Bohem, uğraşılmamış, yaşamı hafif ve ağır yaşayan bir insan görünümü için yine ince ve hafif kumaştan yapılmış vücuda yapışmayan elbiseleriniz ve bronz teninizle istediğiniz havayı yakaladınız. Bütün bunları yapmanıza rağmen sert bir sonla kesilmiş düz kesim saçlarınız ve sert bir saç renginiz varsa, uğraştığınız tüm bohem görünüp bozulup kaybolacaktır. Çünkü saçlarınız doğallıktan uzak, işlem görmüş ve keskin gözükecektir ve keskinlik bohem modaya en yakışmayan şeydir. Eğer bohem bir moda yaratımı içerisindeyseniz, orta boy dalgalanmış saçlarınızın yer yer güneşte açılmasına ve homojen olmayan bir saç renginizin oluşmasına izin verin. Uçları ve öndeki bukleleri yer yer güneşten açılmış saçlarınız, bohem görüntünüzün adeta tacı olacaktır. Kısa saçlar da bohem bir saç için mükemmeldir. Çünkü kısa saç, uğraşmayı gerektirmeyen ve dağınık çıkabileceğiniz bir saç çeşididir. Bohem moda, bu saçla desteklendiğinde mükemmel olabilir.

                                       

Modanızı Kendiniz Yaratıyorsanız Dikkat! Makyajınız tarzınıza uygun olsun!

İnsanların en çok hata yaptıkları başlıklardan bir tanesi de makyaj alanındadır. Havalı son model eşofmanlar ve rahat ayakkabılar üzerinde bolca fondöten boca edilmiş suratlar ne yazık ki tarz bir görünüm sağlamamaktadır. Baştan aşağı iyi bir görünüm elde etmek için her noktanızın görünümünüze gönderme yapması gerekmektedir. Baştan aşağı birbiriyle uyumlu görünen bir kombinin temel noktası ise kuşkusuz kıyafetinizle uyumlu bir surattır. Eğer bohem bir moda tarzı yaratmışsanız örneğin, hafif kahverengi veya diğer pastel tonlardaki farınız, toparlanmayan bir rimeliniz ve şeftali tonlardaki bir allığınız sizin için yeterlidir. Eğer etnik bir tarz yaratıyorsanız ise göz kalemleri ve rujlar sizin için vazgeçilmez olabilir. Eğer klasik bir görünüm istiyorsanız, bir eyeliner sizin için tam bir kurtarıcı malzeme olacaktır. Eğer giyiminizi yüz hatlarınız, bakışlarınız ve duruşunuz ile desteklerseniz ortaya çıkan görünüm son derece klas ve imrenilen bir görüntü olur ve kuşkusuz zamanla çevrenizde stil ikonu olarak görülmeye başlarsınız.

Modanızı Baştan Aşağı Yaratacağınız Tüyolar Yazısına Yorum Yap