facebook

New Balance FuelCore Coast v4 İnceleme

New Balance Fuelcore Coast'un dördüncü versiyonu, günlük kullanım için ideal ve aynı zamanda hafif tasarıma sahiptir. Bu, bütçe dostu, şık ayakkabı kolayca bir egzersizden sokak tarzına rahatlıkla geçiş yapar.

Fuelcore   Coast 4'ün en etkileyici özelliklerinden biri konforlu ve ayağa uyumlu yastığı. Ayakkabının bu özelliği Fuelcore   Coast  4'ü tercih edenler tarafından hayranlık uyandıracak. Boyut olarak diğer koşu ayakkabılarından biraz daha büyük. Bu yüzden Fuelcore Coast 4'ü satın almadan önce denemenizi  tavsiye ederim.

 

Fuelcore   Coast 4 acemi koşucular için ekonomik bir seçimdir. Erkek ayakkabılarında 61. oz ağırlığında, kadın ayakkabılarında ise 7.2 ağırlığındadır. Erkekler için hafif ve çevik olmasına rağmen 2 saate yakın süren koşularda rahatsızlıklar başlayabilir.

Bu ayakkabı  kısa günlük koşular ve 5k /10 k eğitimleri için idealdir. Ancak  yarı ve tam maratonları için gereken ihtiyacı karşılamayabilir. Fuelcore   Coast 4, yürüyüş ve koşu kaldırımlarında en iyi performansı  gösterir.

Fulcore  orta taban, duyarlılık ve yumuşaklık arasında en uygun dengeyi sağlama için EVA köpük yoğunluklarının bir kombinasyonunu kullanır. Orta taban, orta ayak ve ayağın daha az esnek olduğu  topukta biraz daha sertleşir. New Balance'ın tepki performansı iç tabanı, ayakkabının duyarlı ve esnek hissini daha da artırmak için orta tabanın üzerinde durur. Dış taban ayakkabının hafif kalması için şişirilmiş kauçuk kullanımını en aza indiren basit ama etkili bir yapıya sahiptir. Delikli kauçuk, bu durumlarda daha hızlı aşınmayı önlemek için ayak ve topuk boyunca bir kemer konfigürasyonunda stratejik olarak konsantre edilir. Bununla birlikte, şişirilmiş kauçuğun sınırlı kullanımı ön ayak altında maruz kalan köpüğü terk eder. Tabanın bu bölgesi sık sık toprağa temas eder, bu nedenle şişmiş kauçuk eksikliği ayakkabının dayanıklılığını ve çekişini önemli ölçüde azalttığı için sorunludur.

 

Fuelcore Coast 4 üst kısmı esnek, nefes alabilir ve ayakkabının hafif kalması için dikiş kullanımını en aza indirmiş. Üst kısım dış kısımda esnek bir örgü malzemeden ve iç kısımda düz bir astardan oluşur. Fuelcore Coast’un tasarımcılarının Nike Flyknit’e benzer bir şey peşinde olduğu, ancak ayakkabının çorap gibi üst kısmının rahat, yumuşak ve doğal hissini elde edemediği anlaşılıyor. Fuelcore Coast 4'te ayrıca, ayakkabının ağzının yanında, daha güvenli bir oturuş sağlayan ve topuk kaymasını önleyen bağlama tekniklerine izin verecek ekstra delik bulunmaz.

 

 

Tecrübeli yüksek kilometreli koşucular ve yarı veya tam maratona yönelik antrenmanlar, bu ayakkabının antrenmanlarına dayanmak için gereken dayanıklılık veya desteğe sahip olmadığını görebilir.

Bununla birlikte, yürüyüş veya kolay koşular için düşük maliyetli bir ayakkabı arayan uzun mesafe koşucuları , New Balance Fuelcore Coast 4'ün kesinlikle dikkate alınmayı hak ettiğini görecektir.

New Balance FuelCore Coast v4 İnceleme Yazısına Yorum Yap