facebook

Oje Sürerken Pratik Bilgiler

Ojenizi aceleyle sürmek her zaman aynı şekilde sonuçlanır; bozulmuş ojeler, parmaklar üzerine bulaşmış ojeler, hala kurumamış ojeli tırnaklar.Hepsi birleşince oje sürmek can sıkıcı bir hal almaktadır. Ancak merak etmeyin 7 pratik bilgi ile ojenizi hem uzun süre bozulmadan kullanabileceksiniz hem de hızlı bir şekilde sürüp çıkabileceksiniz.

1

Manikür yapmadan önce manikür suyunuzun üzerine bir yemek kaşığı kadar eklediğiniz sirke içinde bekletirseniz tırnak üzerinde görünmeyen yağlardan kurtulmuş olursunuz.Böylece temiz tırnağa sürdüğünüz ojeyi daha uzun süre kullanabilirsiniz.

                   Elleri sirkeli suda bekletme

2

Tırnaklarınızın etrafına uygulayacağınız dudak balmı, koruyucusu sayesinde oje sürerken parmaklarınıza bulaşsa bile kolayca çıkarabileceksiniz.

                     Tirnak Dİplerine Dudak Balm Sürmek

3

Oje şişesini sürmeden önce sallamak yerine iki eliniz arasında hareket ettirerek güzel bir şekilde baloncuksuz karışmasını sağlamış olursunuz.

                                 Ojenin şişe içinde karışması

4

Tırnakların kırılmasını engellemek için önce tırnağın ortasından başlayarak tırnak cilasını uygulayın.Daha sonra fırçayı tüm tırnağa sürerek seçtiğiniz rengi 2 kat uygulayabilirsiniz.İnce bir kattan ziyade bu şekilde bir uygulama ojenizin daha kolay kurumasını sağlayacaktır.

5

Favorin Simli tırnaklar ise kendi simli ojeni yapabilirsin.Tırnak jilasının içerisinde arzu ettiğin renkte sim ekleyerek harika simli ojeni yapmış oluyorsun.

               

6

Tırnak boyama sanatı sana göre değil ancak sürekli frenç yapmaktan sıkıldın mı?Biraz renkli ojeleri tercih edebilirsin.Ufak renkli dokunuşlar seni sıradanlıktan çıkarabilir.

                 Tasarımlı Ojeli Tırnaklar

7

En Harika İpucu : Oje sürme işleminiz bittikten sonra parmaklarınızı buz dolu bir suyun içinde bekletirseniz ojeniz daha çabuk kuruyacak ve daha pürüssüz görünecektir.

 

                         Buzlu Suda Oje Kurutma

Oje Sürerken Pratik Bilgiler Yazısına Yorum Yap