facebook

Sırt Çantası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim

Sırt Çantası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim.  

Kamp yapmaya, yürüyüşe çıkmaya veya vahşi doğada dolaşmaya çıktığın zaman ihtiyacın olan en önemli şey bir sırt çantasıdır. Günlük yaşantında veya okulda kullanmış olduğunuz çantalar yukarıdaki durumlar için uygun değildir. Doğadayken hayatta kalabilmek için yanında bulundurman gereken şeyleri taşıyabilmen için bir sırt çantasına ihtiyacın olacak. Bir sırt çantası alırken dikkat etmen gereken en önemli unsur sırt çantasının boyutu ve hacmidir.

Boyut ve Hacim Nedir?

Bilmeniz gereken ilk şey bir sırt çantasının nasıl ölçüleceğidir. Sırt çantaları iki ana şekilde ölçülür. İlki sırt çantasının hacmi ne kadardır. Bu, birim litre veya inç kullanılarak ölçülür. İkinci iş ise sırt çantasının boyutunu hesaplamak.

İlk olarak sırt çantasının hacmine bakalım. Sırt çantasının ölçümlerinin litre veya inç olarak mı yapılıp yapılmadığı tamamen üretici firmaya aittir. Lakin çoğu firma karışıklık olmaması için iki seçeneğe de sahiptirler.

Şimdi ise sırt çantasının boyutuna bakalım. Sırt çantasının boyutunu belirlememiz için ilk olarak çantanın genişliğini, uzunluğunu ve derinliğini bilmemiz gerekir. Bunları biliyorsan eğer sırt çantasının boyutunu hesaplayabilirsin. Bir sırt çantasının boyutu önemlidir çünkü çantanın vücuduna nasıl oturacağını gösterir.

 

Kendime Uygun Sırt Çantasını Nasıl Seçebilirim.

Her insan birbirinden farklıdır, bu yüzden sırt çantası seçerken insanlar bu farklılıklarına göre seçici olurlar. Fakat bazen kararsız kalırlar, bizde aşağıdaki yazıda sırt çantası alırken yardımcı olabilecek bazı ipuçları vereceğiz.

Bedenini Ölç

Kendi bedeninde çok daha büyük bir çantayla dolaşmanın sana hiçbir yararı yoktur. Bu senin için rahatsız edici olacak ve hareketlerini kısıtlayacaktır. Böyle bir durum da hem kendini tehlikeye de atmış olursun. Sırt çantası alırken ilk yapman gerek şey bedenini ölçmektir. Ölçeceğiniz alan boynunun başlangıcı ile kalça kemiklerinin arasında kalan bölgedir. Bu senin için en uygun uzunluktur.

Ağırlık Kapasitesi

Bu makalenin ana düşüncesi, sırt çantasının boyutu ve hacmi olmuştur. Bunun beraber bu faktörlere ek olarak bir sırt çantasının taşıyacağı ağırlıkta çok önemlidir. Aksi taktirde aldığım sırt çantası seni yarı yolda bırakabilir. Bunun olmasını istemezsin. Bu nedenle sırt çantasının bedenine uygunluğu kadar taşıyabileceği ağırlıkta önemlidir. Birçok üretici satmış olduğu sırt çantasının ne kadar ağırlığa dayanabileceğini belirtiyor.

Hava Şartları

Ayrıca yürüyüş veya kamp yapacağın yerlerin hava koşullarını da hesaba katman gerekecektir. Hava sıcak olduğunda endişe edeceğin tek şey nem olacaktır. Lakin soğuk havalarda sıcak kalmak için uğraşacaksın. Bu nedenle çantanızda ceketler, yağmurluklar ve kazaklar yer alacağı anlamına gelir. Eğer kar altında yürüyüş yapıyorsanız, yanına daha kalın giysiler ve hatta kar ayakkabılarına bile alman gerecektir. Bu gibi durumlarda seni rahatlatacak ve işini kolaylaştıracak şey normalinden daha büyük bir sırt çantasıdır.

Ambalaj Stilin

Bazı insanlar kıyafetlerini ve diğer katlanabilir eşyalarını paketlemede ve katlama becerisinde ustalaşmıştır. Eğer bu tarz bir kişiyseniz çok büyük bir sırt çantası almanıza gerek kalmayacaktır. Tabi ki bu durum katlanamayan ve küçültülemeyen eşyalarınıza göre değişir.

 

Sırt çantası alırken nelere dikkat etmeliyim diyorsan, bu makale işine yarayacaktır. Lakin bu konuda diğer tecrübeli insanlardan da bol miktarda tavsiye almanda yarar vardır. Aynı zamanda kesin karar size kalmış. Sırt çantası alırken, çantayı hangi koşullarda, nerede ve ne kadar süreyle kullanacağını hesaplayarak almalısın. Hepindirimdeyiz.com sana en kaliteli ve en tarz sırt çantalarını indirimli fiyat ve kampanya seçenekleriyle sunmaktadır. Kadın ve Erkek sırt çantası kategorimize göz atabilirsin.

Sırt Çantası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim Yazısına Yorum Yap

Sırt Çantası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim ile İlgili Ürünler

%23
Garamond
SIYAH Erkek Sırt Çantası
89,99
69,99
FLO
FLO
Kazancınız 20,0 FLO'dan Satın Al
%58
Polaris
Altın Kadın Sırt Çantası
69,99
29,99
FLO
FLO
Kazancınız 40,0 FLO'dan Satın Al